dzieci Dziecięce Fotografia Mój Świat

Kalosze - sposób na niepogodę


Na zewnątrz pada deszcz, jest szaro, buro, ponuro i nudno... Czy taka pogoda oznacza, że musimy siedzieć w domu?

Otóż, nie! Deszczowa pogoda potrafi sprawić zarówno nam dorosłym, jak i dzieciom wiele radości, trzeba tylko pamiętać o nieprzemakalnych ubraniach (kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy, parasol). Wtedy wyjście na spacer będzie niecodzienną zabawą, a nasze dzieci będą zachwycone. Gdzieś kiedyś przeczytałam: nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania

Wiadomo, kiedy pada deszcz, a wokół same kałuże, potrzebne nam będą kalosze, które są niezbędne w takie dni, a bez których nie byłoby całej tej zabawy w kałużach. Warto więc mieć jedną parę takich butów w szafie. Zwłaszcza, że dzisiejsze kalosze, to nie są już jakieś tam zwykłe, ciężkie i szare gumowce. Dzisiejsze kalosze, to prawdziwe arcydzieła, które dostępne są we wszystkich możliwych kolorach. A nic tak nie ożywi ponurego dnia jak jaskrawe, kolorowe butki na nogach. 

Do tego dzisiejsze kalosze są dużo wygodniejsze niż kiedyś:
- są bardziej elastyczne, przez co nie utrudniają ruchów,
- mogą mieć dodatkowe uszy, przez co są łatwiejsze do założenia czy przenoszenia,
- są ocieplane, więc nie straszne nam będą nawet zimne dni.
A do tego wszystkiego - po prostu wyglądają uroczo :)
Zobaczcie jak wygląda nasza wersja na pochmurne dni. Dodałyśmy nieco koloru naszej parasolce - pomarańczowym zakreślaczem i wyszły nam takie o to piękne serducha :) Taka nasza, mała kreatywność :) 
Poza tym dziś również chwalimy się, bo czapa, którą Marysia ma na głowie to własnoręczna robota na drutach :)

Podobne wpisy

0 komentarze:

Publikowanie komentarza